Lillely - kes, mida, miks ja kuidas?

Tere, mina olen Liisi - Lillely asutaja ja loomingu autor. Tahan kirja panna, kuidas kõik alguse sai, kes mina olen, mida ma teha oskan ja millised on minu tulevikuplaanid.
Juba lapsena mäletan ennast paberitega mängimas ja läbi elu on mind paberit käes
hoides saatnud kummaline tunne, et ma PEAN paberitega tegelema. Väga pikka aega ei osanud ma seda tunnet aga kuidagi rakendada. Nii viiski elu mind hoopis teist rada. Oma koju, Tabasallu, kolides hakkasin ma sünnipäevadeks ise kaarte tegema ning peokaunistusi. Iga kord mõtlesin, et küll mulle meeldiks selliseid asju teha rohkem. Aga ka siis ei olnud ma valmis selle ideega edasi liikuma. Sain oma esimese lapse, siis teise. Ja kui noorem poeg hakkas saama 1 aastaseks ning ma otsisin ideid peodekoratsioonide tegemiseks, jõudsin ma lillelise (lihtsate keeruroosidega) number üheni. Seda tehes hakkas mind huvitama, kuidas seda kergema vaevaga teha saaks ja täiesti juhuslikult (justkui mõtteid lugedes) viskas mulle Facebooki lehel ette lingi - Paberlillede valmistamise koolitus Teeme Teistmoodi salongis. Hetkegi mõtlemata registreerusin ära ja sellel augusti päeval muutus minu elu 360kraadi. Ma ei liialda, kui ütlen, et ma sündisin sel hetkel uuesti ja seekord iseendana! 35-aastasena leidsin selle, mida olin kogu elu otsinud - oma eesmärgi, oma supervõime, oma loomuse, oma kire.

Usun, et see ei olnud kokkusattumus, et just siis paberlillede koolitusele sattusin. Ilmselt varem ei olnud ma selleks teekonnaks lihtsalt veel valmis. Seetõttu ongi minu looming enamasti lilleline. Lillely sai alguse armastusest lillede, paberi ja ilu vastu. Paberlilledel on minu elus eriline koht ja väga oluline roll.

Nädal peale koolitust oli mu köögilaud mattunud paberite ja töövahendite alla. Igal vabal hetkel harjutasin, meisterdasin, lugesin, vaatasin videosid, katsetasin. 20. augustil 2020 lõin ma oma tööde jagamiseks Facebooki lehe. Mul oli juba olemas nimi Lillely ning esimene logo. Sealt see lumepall vaikselt veerema hakkas. 

Minu peas keerles (keerleb siiani) pidevalt 100 ideed, mida veel teha saaksin. Ma avastasin endas oskused, millest teadlik ei olnud. Ma ei ole kunagi olnud kannatliku loomuga ega järjepidev, aga Lillely on õpetanud mulle mõlemat. Ma olen oma loomult ambitsioonikas, perfektsionist ja emotsionaalne. Kui midagi teen, siis täiega!

Eelmisel kevadel liitusin ettevõtluskontoga, et asi ametlikumaks muuta. Suvel kolisin köögilaualt ära eraldi töötuppa, seadsin omale sisse mõnusa pesa, kus on kõik vajalikud töövahendid ja materjalid mugavalt leitavad, ruumi ideid ellu viia ja koht, kus tunda ennast imehästi!

Mida ma teha oskan? Põhimõtteliselt kõike, mida annab teha paberist või papist. Tunnen ennast nüüd hästi ka vinüülkleebistega ja kujundamises. Kujundamisoskuse arendamisega tegelengi hetkel kõige enam. Ka videode tegemine on mulle armsaks saanud ning proovin sellele edaspidi rohkem rõhku panna. Mul on nüüdseks väljakujunenud oma loominguline käekiri ning endiselt suhtun paberitöödesse ja meisterdamisse üldisemalt samasuguse õhina ja rõõmuga, kui 2 aastat tagasi.

Mulle väga meeldib ka õpetada, jagada kogunenud teadmisi ja oskusi. Tahan inspireerida ja aidata ka teistel oma loovus valla lasta. Olen mõned koolitused läbi viinud ja tunnen, et see on minu jaoks põnev, huvitav ja motiveeriv ning tahan sellega tulevikus kindlasti rohkem tegeleda.

Lillely ei ole minu jaoks enam ammu hobi, sellest on saanud eluviis. See on minu ainus sissetulek, seega kohtlen teda nagu tööd, aga vahel on see keeruline, sest see ei tundu tööna, kui teed seda, mida nii väga armastad. Elu ilma käsitöö ja meisterdamiseta ma enam ette ei kujuta.

Millest Lillely unistab? - Et suudaksin kõik oma mõtted ellu viia. Soovin väga, et Lillely-st kasvaks välja edukas ettevõte, et saaksin enda kõrvale häid abilisi ja teisi andekaid meisterdajaid. Mul on soov paberikunsti ja eriti paberlilli Eestis populaarsemaks muuta, murda stereotüüpe paberi kohta ja kasvatada teadlikust käsitööga elatise teenimise tagamaadest. Teen iga päev selle nimel tööd, et oma unistused täide viia. See koduleht siin oli muide ka üks neist - nüüd on ta täitunud!

Ma elan ja hingan käsitööd ja olen siiralt tänulik iga tellimuse eest!
Aitäh, et usaldate ja annate mulle võimaluse luua ilu!


Jagan pilte oma töötoast - inspireeriv, päikseline, mugav ja rõõmus koht, kus sünnib Lillely looming.
Eelmine
Mille peale mõelda enne pulmakutsete tellimist?
Järgmine
Kinkekarbid - kellele ja milleks?

1 vastus

Email again:
Anne Mänd 1. juuni 2022
Kallimal täitus täna 60 aastat! Sooviks midagi armastust väljendavat! Ja mis selline kink umbes maksab.?