Mille peale mõelda pulmakutseid tellides?

Et pulmakutsete valimine/tellimine oleks natukenegi lihtsam, olen oma kogemuse põhjal kokku pannud mõned mõtted, millest valikutes lähtuda. Loodan, et see aitab teil saada selgema pildi, mida just TEIL vaja on.

Millised on teie pulmapeo stiil ja värvitoonid?

Olgu teie pidu minimalistlik, modernne, romantiline, luksuslik või maalähedane - kutsed annavad esmamulje, mida oodata sel päeval ning need võiksid haakuda peopaiga ning plaanitava pulmapeo stiili ning värvitoonidega.

Digi- või paberkutse?

Kõige esimene otsus kutsete puhul on see, kas soovite traditsioonilisi paberkutseid või hoopis moodsa aja digikutseid. Mis asi on digikutse? Põhimõtteliselt on see teie soovide järgi kaunilt kujundatud pilt, esitlus või miks mitte video. Digi- või e-kutseid saab mugavalt saata läbi sotsiaalmeedia või e-mailile. Eeliseks on kindlasti aja ja raha kokkuhoid, sest e-kutsete loomine on soodsam ning nende kättetoimetamine külalistele kiirem. Digikutse kujundamisel ei ole mingeid piire, tuleb vaid oma kujutlusvõime valla lasta.

Kahtlemata on endiselt kõige populaarsem siiski paberkutse. Seda elevust, ootusärevust, mis tekib paberkutse üleandmisel ning saamisel, ei asenda minu arvates mitte miski. Paberkutseid võetakse kaasa ka pulmapäeva fotosessioonidele imeliste mälestuste loomiseks.

Populaarsust koguvad ka "Save the date" teated lähedastele. Need on eelkutsed olulistematele külalistele, et nad teaksid teie tähtsa päeva vabana hoida. Kui kutsed saadetakse välja 2-5 kuud varem, siis eelkutsed võib juba aasta enne üle anda. Siis kui on selgunud pulmapeo kuupäev ja muud detailid veel paigas ei ole.

Millise kuju ja suurusega kutseid eelistate?

Klassikalised on ruut 14x14cm, piklik 10,5x21cm või 10,5x15cm. Saab teha ka erikujulist. Kas kutse tuleb ühepoolne, lahtikäiv või on tekst jaotatud mitmele lehele?

Kas kutsel soovite kasutada läikivat teksti?

Kutse tekstile jm elementidele saab lisada pidulikku läiget (tooni saab valida). Luksuslikku sära saab aga lisada ka spetsiaalse paberiga, paelaga, kivikestega jm läbimõeldud detailidega.

Mida kutsele kirjutada?

Mõelge läbi, millist infot soovite oma külalistele anda kutsel. Kui jagate täpsemat infot hiljem sotsiaalmeedias, meili teel või pulmadeks loodud veebilehel, siis piisab lühemast tekstist. Kutsele läheb info toimumiskoha ja -aja kohta, kingisoov, RSVP aeg (millal soovite teada, kes tuleb ja kes mitte) ja viis, majutuse info, kas lapsed on kaasa oodatud, lillede soov. Kui kutse on ainus koht info jagamiseks, võiks mahutada kutsele täpsemad detailid eesootavast ajakavast ja ootustest/tegevustest.

Kuidas kutsed üle annate?

Oluline on mõelda ka sellele, kuidas kutsed üle annate. See aitab otsustada, kas vajate ka samas stiilis ümbrikke või karpe.

Personaliseerimine?

Kas soovite kutsele lisada ainult oma nimed või ka külaliste omad? Kuhu soovite nimed paigutada? Või soovite nimed hoopis ise kirjutada?

Kui palju kutseid vajate?

Soovitan tellida alati mõned kutsed lisaks - esiteks endale mälestuseks ja mõned ilma nimedeta kutsed varuks. Hiljem kutseid juurde tellides tuleb arvestada kallima hinnaga ning ka ooteaeg võib olla pikem.

Isikupära?

Iga paar ja iga armastuslugu on eriline ja unikaalne. Te väärite pulmapäeva, mis on just teie moodi! Iga minu töö võtab arvesse paari soove ja unistusi, et luua koostöös midagi imelist! Eriti äge kui saame kutsele lisada mõne just teiega seostuva teksti, foto või elemendi, mis lisab isikupära.

Eelarve?

Paberkutsete hinnad algavad 4€/tk. Kirjutage mulle oma nägemus või saatke pilte, millist kutset umbes sooviksite. Teen teie antud info põhjal näidiskutse ning seejärel personaalse hinnapakkumise. Leiame lahenduse igale maitsele ja eelarvele!
Digikutseid tellides tuleb arvestada vaid ühekordse kujundustasuga al. 25€. Hind sõltub kavandi keerukusest.

Pulmakutsed on esimene samm Teie tähtsa päeva suunas - astume selle koos! :)
Leia inspiratsiooni minu kodulehelt või sotsiaalmeedias @paberlillekunst
Järgmine
Lillely - kes, mida, miks ja kuidas?

Vastused puuduvad

Email again: