9 asja, mida teada enne pulmakutsete tellimist

Pulmakutsete tellimine

Et pulmakutsete valimine ja tellimine oleks natukenegi lihtsam, olen oma kogemuse põhjal kokku pannud mõned mõtted, millest valikutes lähtuda. Loodan, et see aitab teil saada selgema pildi, mida just teil vaja on.

#1 Millised on teie pulmapeo stiil ja värvitoonid?

Olgu teie pidu minimalistlik, modernne, romantiline, luksuslik või maalähedane – kutsed annavad esmamulje, mida oodata sel päeval ning need võiksid haakuda peopaiga ning plaanitava pulmapeo stiili ning värvitoonidega.

 

Kutseid on võimalik teha kõikvõimalikes värvitoonides. Pabereid on läikivaid, matte, siledaid või tekstuuriga. Lisada saab teksti kujundusse kauneid õisi, lehti vms graafilisi elemente. Miks mitte anda pulmavärvi edasi paela või pärlitega jne. Pulmatooni saab kasutada ka hoopis ümbrikul või karbil, kuhu kutse sisse läheb.

Pulmakutsel saab leidlikult kasutada ka pruutpaari fotot. Ka kirjastiili valik toetab kutse ja pulmapeo stiili. Kutsemeister oskab teile kindlasti nõu anda!

 

Hea teada! Lisaks kutsetele saab samas stiilis tellida pulmapäevaks ka palju muud vajalikku. Alustades tervitussildiga ja lõpetades kingilaekaga. Nii saab kõik ühes stiilis, ühes toonis ja ühe kirjastiiliga.

 

Nipp! Vaata Pinterestis ja Instagramis pilte ja salvesta omale need, mis tekitavad sinus tunde – see on meie stiil! Märka elemente, värvitoone, mis sulle just eriti meeldivad, nii saab neid kombineerida teie pulmakutsetele. Samas on oluline meeles pidada, et lõpptulemus oleks siiski unikaalne ja personaalselt teile loodud.

Luksuslik pulmakutse sametise ümbrise ja vahapitsatiga. ümbrikus või karbis käsitöökutse

#2 Digi- või paberkutse?

Kõige esimene otsus kutsete puhul on see, kas soovite traditsioonilisi paberkutseid või hoopis digikutseid.

 

Mis asi on digikutse? Põhimõtteliselt on see teie soovide järgi kaunilt kujundatud pilt, esitlus või miks mitte video. Digi- või e-kutseid saab mugavalt saata läbi sotsiaalmeedia või e-mailile. Eeliseks on kindlasti aja ja raha kokkuhoid, sest e-kutsete loomine on soodsam ning nende kättetoimetamine külalistele kiirem. Digikutse kujundamisel ei ole mingeid piire, tuleb vaid oma kujutlusvõime valla lasta.

Kahtlemata on endiselt kõige populaarsem siiski paberkutse. Seda elevust, ootusärevust, mis tekib paberkutse üleandmisel ning saamisel, ei asenda minu arvates mitte miski. Paberkutseid võetakse kaasa ka pulmapäeva fotosessioonidele imeliste mälestuste loomiseks.

 

Populaarsust koguvad ka “Save the date” teated lähedastele. Need on eelkutsed olulistematele külalistele, et nad teaksid teie tähtsa päeva vabana hoida. Kui kutsed saadetakse välja 2-5 kuud varem, siis eelkutsed võib juba aasta enne üle anda. Siis kui on selgunud pulmapeo kuupäev ja muud detailid veel paigas ei ole.

 

 

UUS trend, mis ka Eestis hoogsalt austajaid kogub, on kutsed pleksiklaasil / akrüülplaadil. Need on kas läbipaistvad või saab tausta toonida osaliselt või täielikult teie pulma toonides. Väga eksklusiivsed ja luksuslikud. Õhulised ja elegantsed. Sobivad ideaalselt üleandmiseks näiteks karbis või sametpehmes ümbrikus vahapitsatiga.

 

 

Ja miks ei võiks olla kutse hoopis nagu väike üllatuskarp!? Tõstad kaane pealt ning salapärane võlumaailm “hüppab” välja. Omapärane ja häbiväärselt vähe kasutust leidnud lahendus.

 

 

Tekkis huvi – kirjuta mulle ja räägin lähemalt 😉

 

 

NB! Veidi allpool kirjutan sulle veel ühest põnevast võimalusest 😉 (vt #5)

Valge ja sinisega käsitöökutsed mõisapulma

#3 Millise kuju ja suurusega kutseid eelistate?

Klassikalised on ruut 14x14cm, piklik 10,5x21cm või 12,5×17,5cm. Kui eelkutseks sobib ka A6 mõõt, ehk 10,5x15cm, siis kutseks jääb see veidi väikseks. Saab teha ka erikujulist.

 

Kas kutse tuleb ühepoolne, kahepoolne, lahtikäiv või on tekst jaotatud mitmele lehele? Kutse suurust mõjutab veidi ka info maht, mis kutsele tuleb. Oluline on, et kogu vajalik tekst ära mahuks ja oleks samaaegselt kenasti nähtav ja loetav.

 

Kui teil suurt pidu ei tule ja infot kutsele tuleb pigem vähe, siis piisab ühepoolsest kutsest. Kui on vaja anda rohkem infot läbi kutse, siis soovitan ühele poole kirjutada teie nimed, pulmakuupäeva, asukoha ja tseremoonia alguse aja. Teisele lehele lisame külaliste nimed koos muu olulise infoga.

#4 Kas kutsel soovite kasutada läikivat teksti?

Kutse tekstile jm elementidele saab lisada pidulikku läiget. Kõige populaarsem on muidugi valge ja kuldse ajatu kooslus. Tegelikult saab läike teha ka teistes toonides, olgu siis teie eelistus hõbe, lilla, sinine või roosa. Fooliumtrükiga kutsed on veidi kallimad, seega soovides luksuslikku sära, saab seda lisada ka spetsiaalse paberiga, paelaga, kivikestega jm läbimõeldud detailidega.

 

Läikivat teksti soovides on ka mõned piirangud paberi värvitoonile. Kui soovida kogu kutse teksti näiteks kuldsena, siis saame kasutada vaid lumivalget paberit, mis tagab parima tulemuse. Võimalik on teha ka loodusvalgele paberile, aga sel juhul saame läikivana lisada vaid kas külaliste nimed või teie nimed. Fooliumtrüki tehnika on veidi keerukam ning seab mõned piirangud.

 

Fooliumtrükki saab teha ka siis, kui soovite värviliselt kujundatud kutsele läikivat teksti lisada. St kasutame küll lumivalget paberit, aga alla tuleb värviline trükk ning peale läikiv tekst.

Luksuslik pulmakutse sametise ümbrise ja vahapitsatiga. ümbrikus või karbis käsitöökutse

#5 Mida pulmakutsele kirjutada?

Mõelge läbi, millist infot soovite oma külalistele anda kutsel. Kui jagate täpsemat infot hiljem sotsiaalmeedias, meili teel või pulmadeks loodud veebilehel, siis piisab lühemast tekstist. Kutsele läheb info toimumiskoha ja -aja kohta, kingisoov, RSVP aeg (millal soovite teada, kes tuleb ja kes mitte) ja viis info edastamiseks, majutuse info, kas lapsed on kaasa oodatud, lillede soov.

 

Kui kutse on ainus koht info jagamiseks, võiks mahutada kutsele täpsemad detailid eesootavast ajakavast ja ootustest/tegevustest. Lisainfo saab trükkida lisalehele ning panna kutsel selleks ettenähtud taskusse. Või hoopis kutse tagaküljele. Siis on oluliseim info teie nimede, kuupäeva ja asukohaga “puhtama” disainiga ning jätab kaunima üldmulje.

 

UUS! Uudisena pakun nüüdsest ka teenust luua paaridele pulmadeks lihtsamaid pulma veebilehti (täpsem info tulekul). Pulmadeks loodud veebilehe saab ühildada kutsetega nii, et kutsele lisame kas veebilehe lingi (stiilis www.moonika-rasmus.lillely.ee) VÕI kaunilt kujundatud QR-koodi, mis viib külalised teie veebilehele. Veebileht ei ole leitav otsingumootorites, st võõrad teie lehele ei satu.

Pulmadeks loodud veebilehel saab:

 • jagada detailsemat info toimuva kohta, nt ajakava

 • lisada kaardil tseremoonia ja peo asukoha

 • registreeruda pulma ja tutvuda teie kingisoovidega

 • jagada infot majutuse kohta

 • valida menüüst oma söögid

 • näha mitu päeva pulmapeoni jäänud on

 • peale pulmi lisada sinna soovi korral ka teie pulmafotode galerii

 • jagada teie lemmiklaule või korraldada küsitlusi

 • saate jagada külalistele oma lugu, kuidas te tutvusite ja kuidas abieluni jõudsite

Pulma veebileht ise saab olla samas stiilis nagu pulmakutsegi – nad täiendavad teineteist.

Lavendlitega pulmakutsed

#6 Kuidas kutsed üle annate?

Oluline on mõelda ka sellele, kuidas kutsed üle annate. Kas annate kõik ise üle või on vaja postiga saata. See seab mõned piirid ning aitab samas otsustada, kas vajate ka samas stiilis ümbrikke, taskuid või karpe.

 

Ümbrikele on võimalik kutsega samas kirjastiilis peale trükkida ka saajate nimed ja aadress. Ümbriku siseküljele saab lisada samu lillemotiive ja graafikat nagu kutsel. Nii muutub ka ümbrik / tasku või karp osaks kutsest ning tekib kaunis ühtne tervik. Lisaks on kutse taskust või ümbrikust välja tõmbamisel mingi maagiline omadus elevust tekitada.

 

Ümbriku saab kinni panna ka hoopis vahapitsatiga, mis lisab omapära ning pidulikkust. Uudisena on võimalik teha kutsed sametpehmes taskus või karbis.

#7 Kui palju kutseid vajate?

Enne kutsete tellimist mõelge rahulikult läbi külaliste nimekiri. See aitab teil eelarvet planeerida ning aru saada, kui palju kutseid vajate. Soovitan tellida alati mõned kutsed lisaks – esiteks endale mälestuseks ja mõned ilma nimedeta kutsed varuks. Hiljem kutseid juurde tellides tuleb arvestada kallima hinnaga ning ka ooteaeg võib olla pikem. Samuti võib juhtuda, et kasutatud materjali ei ole enam saada.

 

Mõelge ka sellele, kas soovite kutsele lisada ainult oma nimed või ka külaliste omad? Kuhu soovite nimed paigutada? Või soovite nimed kutsele hoopis ise kirjutada?

 

Kuna mina pean personaalsust väga oluliseks, on minu loodud pulmakutsete hinnas alati sees ka külaliste nimede lisamine. Mõni teine pakkuja võib selle eest aga eraldi tasu võtta, kuna sel juhul on lihtsalt ajakulu kutsete tegemisel suurem.

 

Pulmakutsed võiks välja saata/üle anda 2-6 kuud enne pulmapäeva. Siis on kõigil külalistel piisavalt aega planeerida muid sündmusi, puhkusi jne

Romantilised kreemikas valged pojengidega pulmakutsed

#8 Pulmakutsete eelarve

Paberkutsete hinnad algavad 6€/tk. Kirjutage mulle oma nägemus või saatke pilte, millist kutset umbes sooviksite. Teen teie antud info põhjal näidiskutse ning seejärel personaalse hinnapakkumise. Leiame lahenduse igale maitsele ja eelarvele!

 

Valiku pulmakutseid leiad SIIT. Aga võtan rõõmuga vastu ka erisoovid!

 

Digikutseid tellides tuleb arvestada vaid ühekordse kujundustasuga al. 50€. Hind sõltub kavandi keerukusest.

Pulma veebilehe tutvumishind on kuni märtsi lõpuni (31.01.2024) 189€. NB! See võib asendada ka pulmakutseid.

 

Õige pea lisan ka paketihinnad, kus on sees pulmakutsed + pulma veebileht 🙂

Pulmakutsed on esimene samm Teie tähtsa päeva suunas - astume selle koos!

Miks valida just Lillely oma pulmakutseid tegema?

 • 3+ aastat kogemust
 • olen elukutseline paberikunstnik, mitte hobitegija
 • mõtlen sinuga kaasa, pakun ideid
 • aitan tekstidega, jälgin kirjavigu
 • pean oluliseks personaalsust – kõik kutsed on nimelised
 • kõik kujundused loon ise (ka see veebileht on minu kujundatud ja ehitatud)
 • olen perfektsionist – hindan puhtust ja korrektsust, elegantset lõpptulemust
 • pean oluliseks materjalide kvaliteeti, oskan leida ja sobitada just selliseid, mis tagavad parima lõpptulemuse
 • mul on kujundajana ligipääs väga suurele kirjastiilide ja graafika valikule, samuti tasulistele programmidele
 • saan pakkuda täislahendusi – kõik pulmatooteid ühest kohast ja ühes stiilis
 • võin suhelda ka otse sinu pulmakorraldajaga
 • usun, et iga paar väärib oma unistuste pulmakutseid – iga töö ainulaadne ja valmib personaalselt teie soove arvestades

Keri üles