Log in

Sisesta vähemalt üks täht Vajuta otsimiseks ENTER

Our Blog

Mille peale mõelda enne pulmakutsete tellimist?

Et pulmakutsete valimine ja tellimine oleks natukenegi lihtsam, olen oma kogemuse põhjal kokku pannud mõned mõtted, millest valikutes lähtuda. Loodan, et see aitab teil saada selgema pildi, mida just teil vaja on.

Millised on teie pulmapeo stiil ja värvitoonid?

Olgu teie pidu minimalistlik, modernne, romantiline, luksuslik või maalähedane – kutsed annavad esmamulje, mida oodata sel päeval ning need võiksid haakuda peopaiga ning plaanitava pulmapeo stiili ning värvitoonidega.

Kutseid on võimalik teha kõikvõimalikes värvitoonides. Pabereid on läikivaid, matte, siledaid või tekstuuriga. Lisada saab teksti kujundusse kauneid õisi, lehti vms graafilisi elemente. Miks mitte anda pulmavärvi edasi paela või pärlitega jne.

Pulmakutsel saab leidlikult kasutada ka pruutpaari fotot. Ka kirjastiili valik toetab kutse ja pulmapeo stiili.

Hea teada! Lisaks kutsetele saab samas stiilis tellida pulmapäevaks ka palju muud vajalikku. Alustades tervitussildiga ja lõpetades kingilaekaga. Nii saab kõik ühes stiilis, ühes toonis ja ühe kirjastiiliga.

Digi- või paberkutse?

Kõige esimene otsus kutsete puhul on see, kas soovite traditsioonilisi paberkutseid või hoopis digikutseid. Mis asi on digikutse? Põhimõtteliselt on see teie soovide järgi kaunilt kujundatud pilt, esitlus või miks mitte video. Digi- või e-kutseid saab mugavalt saata läbi sotsiaalmeedia või e-mailile. Eeliseks on kindlasti aja ja raha kokkuhoid, sest e-kutsete loomine on soodsam ning nende kättetoimetamine külalistele kiirem. Digikutse kujundamisel ei ole mingeid piire, tuleb vaid oma kujutlusvõime valla lasta.

Kahtlemata on endiselt kõige populaarsem siiski paberkutse. Seda elevust, ootusärevust, mis tekib paberkutse üleandmisel ning saamisel, ei asenda minu arvates mitte miski. Paberkutseid võetakse kaasa ka pulmapäeva fotosessioonidele imeliste mälestuste loomiseks.

Populaarsust koguvad ka “Save the date” teated lähedastele. Need on eelkutsed olulistematele külalistele, et nad teaksid teie tähtsa päeva vabana hoida. Kui kutsed saadetakse välja 2-5 kuud varem, siis eelkutsed võib juba aasta enne üle anda. Siis kui on selgunud pulmapeo kuupäev ja muud detailid veel paigas ei ole.

UUS trend, mis ka Eestis hoogsalt austajaid kogub, on kutsed pleksiklaasil / akrüülplaadil. Need on kas läbipaistvad või saab tausta toonida osaliselt või täielikult teie pulma toonides. Väga eksklusiivsed ja luksuslikud. Õhulised ja elegantsed. Sobivad ideaalselt üleandmiseks näiteks karbis või sametpehmes ümbrikus vahapitsatiga.

Ja miks ei võiks olla kutse hoopis nagu väike üllatuskarp!? Tõstad kaane pealt ning salapärane võlumaailm “hüppab” välja. Omapärane ja häbiväärselt vähe kasutust leidnud lahendus. Tekkis huvi – kirjuta ja räägin lähemalt 😉

Millise kuju ja suurusega kutseid eelistate?

Klassikalised on ruut 14x14cm, piklik 10,5x21cm või 10,5x15cm. Saab teha ka erikujulist. Kas kutse tuleb ühepoolne, kahepoolne, lahtikäiv või on tekst jaotatud mitmele lehele? Kutse suurust mõjutab veidi ka info maht, mis kutsele tuleb. Oluline on, et kogu vajalik tekst ära mahuks ja oleks samaaegselt kenasti nähtav ja loetav.

Kas kutsel soovite kasutada läikivat teksti?

Kutse tekstile jm elementidele saab lisada pidulikku läiget (tooni saab valida). Fooliumtrükiga kutsed on veidi kallimad, seega soovides luksuslikku sära, saab seda lisada ka spetsiaalse paberiga, paelaga, kivikestega jm läbimõeldud detailidega.

Mida kutsele kirjutada?

Mõelge läbi, millist infot soovite oma külalistele anda kutsel. Kui jagate täpsemat infot hiljem sotsiaalmeedias, meili teel või pulmadeks loodud veebilehel, siis piisab lühemast tekstist. Kutsele läheb info toimumiskoha ja -aja kohta, kingisoov, RSVP aeg (millal soovite teada, kes tuleb ja kes mitte) ja viis, majutuse info, kas lapsed on kaasa oodatud, lillede soov. Kui kutse on ainus koht info jagamiseks, võiks mahutada kutsele täpsemad detailid eesootavast ajakavast ja ootustest/tegevustest. Lisainfo saab trükkida lisalehele ning panna kutsel selleks ettenähtud taskusse. Või hoopis kutse tagaküljele. Siis on oluliseim info teie nimede, kuupäeva ja asukohaga “puhtama” disainiga ning jätab kaunima üldmulje.

Kuidas kutsed üle annate?

Oluline on mõelda ka sellele, kuidas kutsed üle annate. Kas annate kõik ise üle või on vaja postiga saata. See seab mõned piirid ning aitab samas otsustada, kas vajate ka samas stiilis ümbrikke, taskuid või karpe. Ümbrikele on võimalik kutsega samas kirjastiilis peale trükkida ka saajate nimed ja aadress. Ümbriku siseküljele saab lisada samu lillemotiive ja graafikat nagu kutsel. Nii muutub ka ümbrik / tasku või karp osaks kutsest ning tekib kaunis ühtne tervik. Lisaks on kutse taskust või ümbrikust välja tõmbamisel mingi maagiline omadus elevust tekitada. Ümbriku saab kinni panna ka hoopis vahapitsatiga, mis lisab omapära ning pidulikkust. Uudisena on võimalik teha kutsed sametpehmes taskus või karbis.

Personaliseerimine?

Kas soovite kutsele lisada ainult oma nimed või ka külaliste omad? Kuhu soovite nimed paigutada? Või soovite nimed kutsele hoopis ise kirjutada?

Kui palju kutseid vajate?

Soovitan tellida alati mõned kutsed lisaks – esiteks endale mälestuseks ja mõned ilma nimedeta kutsed varuks. Hiljem kutseid juurde tellides tuleb arvestada kallima hinnaga ning ka ooteaeg võib olla pikem. Samuti võib juhtuda, et kasutatud materjali ei ole enam saada.

Isikupära?

Iga paar ja iga armastuslugu on eriline ja unikaalne. Te väärite pulmapäeva, mis on just teie moodi! Iga minu töö võtab arvesse paari soove ja unistusi, et luua koostöös midagi imelist! Eriti äge kui saame kutsele lisada mõne just teiega seostuva teksti, foto või elemendi, mis lisab isikupära.

Eelarve?

Paberkutsete hinnad algavad 5€/tk. Kirjutage mulle oma nägemus või saatke pilte, millist kutset umbes sooviksite. Teen teie antud info põhjal näidiskutse ning seejärel personaalse hinnapakkumise. Leiame lahenduse igale maitsele ja eelarvele!

Digikutseid tellides tuleb arvestada vaid ühekordse kujundustasuga al. 50€. Hind sõltub kavandi keerukusest.

Teeks kutsed ise?

Kui Sul on aega ja tahtmist oma pulmakutsed aga ise meisterdada, siis saab tellida ka vaid toorikuid või komplekte. Ise tehtud, hästi tehtud 🙂 Ja oleks ikka uhke tunne öelda küll, et ise tegite kutsed, eks!?

Pulmakutsed on esimene samm Teie tähtsa päeva suunas – astume selle koos! 🙂
Leia inspiratsiooni minu kodulehelt või sotsiaalmeedias @lillely.eeRohkem infot kutsete ja hindade kohta leiad siit.

Leave your thought here

Back to top